بلوئر، يک نوع دمنده است.اساس کار اين دستگاه به اين صورت است که الکتروموتور با استفاده از نيروي برق، پروانه را با سرعت بسيار بالا مي‌چرخاند. در اثر اين چرخش با توجه به فرم قرارگرفتن پره‌ها روي پروانه، هوا با سرعت بالا از داخل سيلندر به بيرون رانده مي‌شود. جهت حفاظت دستگاه، گرد و غبار هواي ورودي به بلوئر توسط فيلترها گرفته مي‌شود. اين فيلترها قابل تعويض مي‌باشند.

بلوئرهاي مدل سايد چنل كه به آن وكيوم پمپ هم اطلاق مي‌شود از جمله دستگاه‌هاي هواسازي است كه در صنايع مختلف خصوصاً صنعت پرورش ماهي و تصفيه آب و فاضلاب، قابل استفاده مي‌باشد. اين دستگاه، با توليد هواي فشرده و تزريق آن از طريق لوله به داخل ديفيوزرها كه در كف استخر نصب شده‌اند، هوا را به صورت حباب‌هاي بسيار ريز از داخل ديفيوزر خارج مي‌نمايد و اكسيژن مورد نياز آبزيان دراستخر پرورش ماهي را تأمين مي‌كند. اين دستگاه در مدل‌ها و ظرفيت‌هاي مختلف توليد مي‌گردد كه بسته به حجم استخر و ميزان اكسيژن مورد نياز انتخاب مي‌گردند.

 

مزايای بلوئرهای شرکت تجهیزات و فناوری کاویان

·        قيمت مناسب و مصرف پايين انرژي نسبت به ساير دستگاه‌هاي هوادهي

·        عمر بالاي دستگاه به علت نصب  خارج از آب و عدم خطر اتصال و برق گرفتگي سيستم

·        كاربري آسان و بازدهي بالا نسبت به ساير دستگاه‌ها

·        تلفيق اين دستگاه و ديفيوزرها باعث هوادهي عمقي و جذب بسيار بالاي اكسيژن و در نتيجه بالارفتن راندمان توليد مي‌گردد.